Jak přežít cestu letadlem(13.8.2019)


Cestovaní letadlem je pohodlné, rychlé a také bezpečné. Existuje ale několik způsobů, jak si ho udělat ještě příjemnější.

Základem je pohodlné oblečení a vůbec to nebude vypadat blbě, když se během letu převléknete do tepláků. Nezapomeňte svetr nebo mikinu a teplé ponožky. Určitě je dobré mít větší šálu nebo pléd, kterým se můžete případně přikrýt. V letadle lze samozřejmě regulovat teplotu, ale nikdy to nebude vyhovovat všem. Na delší lety budete mít k dispozici deku, ale ta vás moc nezahřeje a v letadle bývá opravdu zima.

Pohodlné oblečení máme a teď potřebujeme něco, aby nám let utekl. Většina slušných leteckých společností nabízí portál s palubní zábavou a vy tak můžete sledovat film nebo poslouchat hudbu. Ale určitě doporučuji, vzít si s sebou knížku, tablet a vlastní sluchátka, protože se může stát nejen to, že si z nabídky nevyberete (málo pravděpodobné), ale také to že palubní zábavní systém nebude fungovat (i to se může stát).

A teď jdeme na jídlo a pití. Bavíme se o dálkových letech, kde se zatím stále ještě nabízí občerstvení zdarma. Samozřejmě si bez rozpaků dopřejte vše, co vám letušky nabízí, ale nezapomeňte, že tělo funguje ve vzduchu trochu jinak, tak to s těmi drinky a slanými snacky moc nepřehánějte. Určitě si s sebou vezměte nějakou svačinku v podobě ovoce nebo neslané směsi ořechů a nezapomeňte pít hodně vody.
Klidně si během letu zazvoňte na letušku, ráda vám ji přinese.

Hodí se také špunty do uší, maska přes oči, termální voda ve spreji a desinfekční ubrousky.

A nezapomeňte se hýbat! O syndromu ekonomické třídy jste už určitě slyšeli. Návod na krátké cvičení na dolní končetiny najdete v každém palubním časopise. Několikrát se během letu projděte, protáhněte ztuhlé tělo a udělejte si krátké cvičení. Jen to prosím nedělejte v prostoru palubní kuchyňky, i letušky mají nárok na soukromí.

Tak hezký let a bezpečné přistání!